KOZA Z-KİTAP FEN BİLİMLERİ 6

KOZA Z-KİTAP FEN BİLİMLERİ 6 

40 etkileşimli uygulama, 24 video ve animasyon, 6 adet simülasyon 1200 test sorusu, elektronik kitap

 
Z-Kitap satın almak için tıklayınız ... 

 

{tab=Açıklama}

KOZA Z Kitap Fen ve Teknoloji 6, 6. sınıf fen ve teknoloji dersi öğretim programının içerdiği kazanımlara göre hazırlanmış “özet konu anlatımlı soru bankası” niteliğinde bir eserdir.

“Hatırlayalım, Etkinlikler, Bilgi Kutuları, Konuşma Balonları, Çözümlü Sorular” gibi öğrencinin dikkatini canlı tutmaya, eseri sıkılmadan takip edebilmesine yönelik çeşitli bölümlerin yer aldığı KOZA Z Kitap Fen ve Teknoloji 6, yazılı metinlere dokunulmadan, öğretim programı esas alınarak;  

40 adet etkileşimli uygulama (ev çalışmaları)

* 24 adet video ve etkileşimsiz animasyon (konu anlatımları) 

* 1000’den fazla sorudan oluşan ünite testleri 

* 200 sorudan oluşan genel değerlendirme testleri gibi elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanmış e-içeriklerle zenginleştirildi.

KOZA Z Kitap Fen ve Teknoloji 6, MEB’in düzenlediği e-içerik (elektronik içerik) ve z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) hazırlama ve inceleme kriterleri dikkate alınarak hazırlandı.

KOZA Z Kitap Fen ve Teknoloji 6’nın değişik sayfalarında basılı materyalde bulunan içeriklerin yanı sıra ses, video, animasyon, grafik, resim, fotoğraf vb.nin kullanıldığı etkileşimli ve etkileşimsiz çok sayıda uygulama yer almaktadır. Kitapta bulunan bu eğlenceli ve öğretici e-içerik uygulamaları gibi sembollerle belirtilmiştir.

Tablet, bilgisayar, akıllı tahta, projeksiyon cihazı gibi ortamlara uyumlu KOZA Z Kitap Fen ve Teknoloji 6sayesinde öğrenciler / öğretmenler, istedikleri yer ve zamanda, elektronik ortamda, zenginleştirilmiş tüm ders içeriklerine ulaşabilme şansına sahip olacaklar. Ayrıca kitap içerisinde bulunan arama, işaret koyma, not alma, altını çizme, bunları kaydetme ve silme gibi çok farklı dijital işlevleri de kullanılabilecekler.

Yapılandırıcı öğrenme yaklaşımına uygun olarak hazırlanan KOZA Z Kitap Fen ve Teknoloji 6 ile öğrenciler, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak daha kolay, daha çabuk ve daha eğlenceli bir biçimde bilgiye ulaşabilecektir.   

Z-kitap kullanımı üzerinden öğretmenler içeriği takip edebilecek, gerekli durumlarda öğrenciler ile anında etkileşime geçebilecektir.

Bilgi için: http://www.zkitap.com.tr  / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

https://www.facebook.com/kozayayin

 

 

{tab=Gereksinimler}

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar için

  • İşletim sistemi: XP SP3 , Vista, Windows 7, Windows 8
  • İşlemci: 1.5 GHz ve üzeri
  • RAM: 1 GB veya daha fazlası
  • Ekran kartı: 512 MB Tümleşik veya daha üstü
  • Ses kartı: DirectX 9.0 destekleyen herhangi bir ses kartı
  • Sabit bellek: En az 2 GB ve üzeri alan

Tablet bilgisayar için

  • İşletim sistemi: Android  2.3 ve üzeri  
  • İşlemci: 1 GHz ve üzeri
  • RAM: 1 GB veya daha fazlası
  • Sabit bellek: En az 2 GB ve üzeri alan

{tab=Görseller}

 

 

 

 

 

 

 

{/tabs}