KOZA Z-KİTAP SOSYAL BİLGİLER 6

KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6  
43 etkileşimli uygulama, 24 video ve animasyon, 1200 test sorusu, elektronik kitap

Z-Kitap satın almak için tıklayınız ... 

 

 

{tab=Açıklama}

 

KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6, ortaokul 6. sınıf sosyal bilgiler dersi öğretim programı kazanımları dikkate alınarak hazırlandı. KOZA Z-Kitap projesi, Belgrat’ta düzenlenen teknolojiyi en iyi kullanan firmalar yarışmasında Uluslararası Discobolos 2013 Ödülüile taçlandırıldı.

Etkinlikler, Bilgi Notları, Bunları Biliyor muydunuz?, Çözümlü Testler” gibi öğrencinin dikkatini canlı tutmaya, eseri sıkılmadan takip edebilmesine yönelik çeşitli bölümlerin yer aldığı gibi öğrencinin dikkatini canlı tutmaya, eseri sıkılmadan takip edebilmesine yönelik çeşitli bölümlerin yer aldığı KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6,yazılı metinlere dokunulmadan, öğretim programı esas alınarak;

43 adet etkileşimli uygulama

24 adet video ve animasyon

1200’den fazla etkileşimli ünite ve genel değerlendirme test sorusu

gibi elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanmış e-içeriklerle(elektronik içerik) zenginleştirildi.

KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6hazırlanırkenMEB’in düzenlediği e-içerik ve z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) hazırlama ve inceleme kriterleri dikkate alındı.

KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6’nın değişik sayfalarında basılı materyalde bulunan içeriklerin yanı sıra ses, video, animasyon, simülasyon, grafik, resim, fotoğraf vb.nin kullanıldığı etkileşimli ve etkileşimsiz çok sayıda uygulamaya yer verildi. Kitapta bulunan e-içerik uygulamaları sembollerle belirtildi.

Tablet, bilgisayar, akıllı tahta, projeksiyon cihazı gibi ortamlara uyumlu, İnternet’e ihtiyaç duyulmayanKOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6 sayesinde öğrenciler / öğretmenler, istedikleri yer ve zamanda, elektronik ortamda, zenginleştirilmiş tüm ders içeriklerine ulaşabilme şansına sahip olacaklar. Ayrıcakitap içerisinde bulunan arama, işaret koyma, not alma, altını çizme, bunları kaydetme ve silme gibi çok farklı dijital işlevleri de kullanılabilecekler.

KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6 CD’sini kullanan öğrenciler, tüm bu eğlenceli ve öğretici e-içerikler sayesinde bilgiye daha kolay, daha çabuk, daha eğlenceli bir biçimde ulaşabilecektir. E-içeriklerdeki konu anlatımlarını zevkle izleyecek, yüzlerce etkileşimli uygulamayı ve ünite ve genel değerlendirme testlerini ilgiyle çözecektir.


 

KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6 Öğretmen CD’si

KOZA Z-Kitap Sosyal Bilgiler 6 DVD’sinin yanında öğretmenler için Öğretmen CD’si de hazırlandı.

KOZA Z-KitapÖğretmen CD’leri, KOZA Z-Kitaplardan farklı bir ürün olup İnternete ihtiyaç duyulmaz ve kopyalanabilir özelliktedir. Bu CD’ler,sınıfta projeksiyon cihazı ya da akıllı tahta ile rahatlıkla kullanılabilir. Öğretmen ders içeriğini KOZA Z-Kitap ile takip ederken Öğretmen CD’sinde yer alan, aşağıda listelenen derse ve sınıfa uygun materyalden de özel bir hazırlığa ihtiyaç duymadan yararlanabilir:

- TTKB’ca hazırlanan o sınıfa ait dersin öğretim programı,

- Toplu kazanım listesi,

- Öğretmenin ders işleyişinde yararlanılabileceği kaynak yayın listesi ve İnternet adresleri,

- Öğretmenin derste ihtiyaç duyabileceği ek bilgilere ait yazılı dokümanlar,

- İçeriği destekleyen çeşitli coğrafya ve tarih haritaları, çizim, resim, afiş, fotoğraf, karikatür, tablo, grafik, istatistik veriler vb. görsel ögeler,

- Form, ölçek, proje ve performans görevi gibi çeşitli ölçme değerlendirme örnekleri,

- I ve II. yarıyıl konularını kapsayan çeşitli ölçme ve değerlendirme teknikleri kullanılarak hazırlanmış 6 adet yazılı sınav gibi sayısız materyale ve öğretmenin yıl boyunca gereksinim duyabileceği çeşitli dokümanlara yer verildi.

Bilgi için: http://www.zkitap.com.tr  / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

https://www.facebook.com/kozayayin

 

{tab=Gereksinimler}

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar için

  • İşletim sistemi: XP SP3 , Vista, Windows 7, Windows 8
  • İşlemci: 1.5 GHz ve üzeri
  • RAM: 1 GB veya daha fazlası
  • Ekran kartı: 512 MB Tümleşik veya daha üstü
  • Ses kartı: DirectX 9.0 destekleyen herhangi bir ses kartı
  • Sabit bellek: En az 2 GB ve üzeri alan

Tablet bilgisayar için

  • İşletim sistemi: Android  2.3 ve üzeri  
  • İşlemci: 1 GHz ve üzeri
  • RAM: 1 GB veya daha fazlası
  • Sabit bellek: En az 2 GB ve üzeri alan
 

 

{tab=Görseller}

 

 

 

 

 

{/tabs}